Alternatywny blog podróżniczy. Wnikliwe reportaże o Wschodzie, wyjazdy śladami legendarnych pisarzy, dużo street artu i kultury alternatywnej.

Blogosfera

Blogosfera

Zależna w podróży
Niezależne podróże Agnieszki Ptaszyńskiej poza szlakiem. Promocja odpowiedzialnej turystyki i wolnego podróżowania. Pisała m.in. o Włochach, Bliskim Wschodzie i Maroku. Wkrótce Kazachstan.

Znajkraj
Wycieczki po Polsce i po Europie, m.in. Kaszuby, Bory Tucholskie, Góry Izerskie, ale również Norwegia, Alpy, Morawy, Rumunia. Na rozkładzie: Niemcy i Islandia.

Kami and the Rest of the World
Kilka słów o tym, jak pogodzić pracę na etacie z podróżami, tymi dalekimi, tymi bliskimi i tymi w mniej znane miejsca. A dodatkowo sporo kultury alternatywnej i street artu oraz trochę o podróżach w pojedynkę.

TropiMy Przygody
O podróżach bliższych i dalszych, miejscach z ciekawą historią, wegetarianizmie w podróży, a do tego spora dawka fotografii podróżniczej.

Bałkany według Rudej
Subiektywnie o Bałkanach i nie tylko. Relacje z podróży i psychodietetyczne spojrzenie na kraje Półwyspu Bałkańskiego okraszone zdjęciami i filmami oraz rudym poczuciem humoru i ironią.

Tresvodka (w Chile)
O życiu w Chile i podróżach po Ameryce Łacińskiej. Relacje z podróży, zdjęcia, rady, przepisy, kulturowe spostrzeżenia i kulturalne polecenia.

Gonimy Słońce
O dwojgu takich, co wciąż uciekają przed zimą w poszukiwaniu ciepełka i przygód, czyli podróże dookoła świata w pogoni za Słońcem.

Poszli-Pojechali
Ciekawe miejsca, jedzenie&alkohole, street art, relacje z wyjazdów, przepisy z kuchni świata.

Amused Observer
Podróże po Ameryce Łacińskiej i Afryce. Najczęściej o językach, kulturze i kuchni, czyli smacznie i pożytecznie.

Bolivia In My Eyes
Boliwia oczami ekspatki, jedyny taki blog w polskim internecie!

Biegun Wschodni
Podróże po Europie, wycieczki weekendowe, wędrówki piesze, trekking rowerowy. Ją ciągnie w odludne góry, jego do europejskich stolic. Łączą zainteresowania i dzielą się doświadczeniami.

The Ollie
Blog łączący dwie pasje – podróże i fotografowanie. Zdjęcia i opisy wyjazdów do klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej oraz krótkich wypadów po pięknej Europie.

Na Litwie
Blog ukazujący nieznane oblicze Litwy. Galerie, podróże, informacje, kuchnia i wiele wiele więcej.

Szymon Podróżnik
O chłopaku, który postanowił realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata.

Love Traveling
Życie bez podróży jest jak przyprawa bez soli! Autorski blog o fascynacji światem, inspirujących podróżach i podróżniczym stylu życia… na etacie 😉

Podróże od kuchni
Praktyczny przewodnik podróżniczo-kulinarny po świecie. O tym, co warto wrzucić do plecaka i na ząb w innych krajach.

Places2visit.pl
Podróże rodzinki najpierw dwu, potem trzy osobowej, a od dwóch miesięcy już czteroosobowej. Podróże bliższe i dalsze, po Polsce i po Europie. Może kiedyś i po świecie. Z dziećmi czy bez, w jednym miejscu trudno im usiedzieć.

Emi w drodze
Dwa lata w solo podróży po Azji (z naciskiem na Indie i Sri Lankę), praca w Nowej Zelandii i w końcu życie na indonezyjskiej Jawie.

Podróże Pana Szpaka
Podróżnik amator, najczęściej podróżuje po krajach byłego Związku Radzieckiego, ale nie tylko. Pamięta o polskich cmentarzach i ważnych dla Polski miejscach. Entuzjasta dobrych piw i piłki nożnej.

Agua de Coco
Dwójka Polaków, która przeniosła się do Lizbony w poszukiwaniu słońca. Piszą nie tylko o Portugalii! Na blogu dużo natury, pieszych wędrówek i dobrego jedzenia.

Hotel Spotter
Pierwszy polski blog o hotelowych programach lojalnościowych. Tutaj dowiesz się jak tanio (lub za darmo) nocować nawet w luksusowych hotelach. Recenzje, promocje, porady.

Kami Everywhere
Opowieści z okresów mieszkania w Bośni czy Portugalii. Wrażenia z podróży solo do miejsc spoza utartego szlaku. Blog pisany z perspektywy pasjonatki szeroko pojętej sztuki, przede wszystkim street artu.

Szukając Słońca
Blog o poszukiwaniu słońca – na szlaku i na plaży. Samotnie,z plecakiem, budżetowo. Niekomercyjne Wyspy Kanaryjskie, dzika Grecja, ukochane Tatry. Dużo informacji praktycznych, jeszcze więcej subiektywnych wrażeń.

W Afryce
Afryka oczami Justyny Śnieżek. Podróże solo, inspiracje, praktyczne porady i fotoreportaże. Listy z Afryki.

Where is Juli + Sam
O bajkowej Australii w podróży i na co dzień. O podróży dookoła świata z… happy endem 🙂 Najbardziej uśmiechnięty polski blog podróżniczy!

Italia poza szlakiem
Włochy bez nadmiernej koloryzacji. Na lądzie, na morzu, przy winie, na kawie. Podróże nie tylko enokulinarne.

Mi alma es española – el mundo en español
Blog o krajach hiszpańskojęzycznych: podróże, ciekawostki, spostrzeżenia kulturowe, porady na temat programu Erasmus w Hiszpanii, kreatywne sposoby nauki języka hiszpańskiego, kino oraz muzyka w języku hiszpańskim.